Prichádza ku mne krásna žena s krásnou pleťou, mladým výzorom a s veľmi príjemným vystupovaním. Hádala som jej o 10 rokov menej ako má v skutočnosti. Uvedomujem si, že má pekný, melodický hlas. Proste človek, s ktorým máte chuť stráviť čas a rozprávať sa. Je jemná vo vyjadrovaní, má bohatú slovnú zásobu a prirodzene vedie plynulý dialóg.

Hlavný problém
Jej problém je niekoľko rokov trvajúci ekzém na rukách a nohách. Koža je suchá, niekedy mokvajúca, často sa olupuje. V stavoch, kedy je ekzém najviac aktívny, má potrebu silného škriabania pokožky. Nemáme žiadny konkrétny bod v jej živote, od ktorého by sme mohli jednoznačne určiť začiatok alebo spúšťač ekzému.

Počas niekoľkých rokov bola opakovane preliečená antibiotikami a kortikosteroidmi, avšak bez výrazného efektu. Celkovo je však táto žena primerane zdravo sebavedomá, úspešná, má usporiadaný rodinný život, je spokojná a šťastná.. jednoducho „zdravý človek“ ako som si pomyslela.

Z jej životného príbehu, aktuálneho prežívania, nie je nič také, čo by ma priviedlo na okamžité indikovanie homeopatika, ktoré pokrýva tento prípad k mojej spokojnosti. Premýšľam, čo to môže byť.... a nie som s výberom 100% spokojná, ale aktuálne mám do ideálneho hovädzieho vývaru príliš málo ingrediencií, takže vyberám najlepšie ako viem.

Kontrola po mesiaci
Po predpísaní homeopatika, prišlo po mesiaci iba k čiastočnému zlepšeniu ekzému. Takže som blízko, ale nie úplne presne...

Po dvoch mesiacoch
Ekzém sa zhoršil. Máme však nové informácie, ktoré neodzneli na prvom stretnutí, ale to je normálne. Ľudia si často až po kontrole spomenú to, čo je pre nich aktuálne dôležité. Na ľavé ucho počuje menej a nepočuje niektoré tóny. Aktuálne má problém so zaspávaním. „Idem si ľahnúť... ale tú hlavu neviem vypnúť... ROBOTA! Povinnosti na čo som zabudla.. či som nezabudla odpísať... „. Dozvedám sa, že aktuálne žije extrémne prácou. Je prirodzene pracovitý človek, v plnom nasadení. Keď pracuje, tak pracuje! Jej práca ju baví a je rada, keď je v nej aktívna. Momentálne má v práci „sezónu, takže pracovné nasadenie je veľmi vysoké!

Vylučovacou metódou v hlave prechádzam všetky vhodné a pravdepodobné riešenia, ale prichádzam k záveru, že problém je iba koža! Túto detektívnu časť mojej práce mám obzvlášť rada. Vtedy sa točia kolieska na plné obrátky a ja musím loviť v hlave všetky možné riešenia. Koža sa zhoršila keď sa zintenzívnilo pracovné tempo, avšak ona napriek tomu pracuje na 100%. Takéto správanie je veľmi typické pre homeopatikum Nux vomica (Strychnínovník indický - rastlinná čeľaď Loganiaceae). 

Často za mnou prichádzajú ľudia s rôznymi kožnými problémami a za tie roky som už videla všeličo. Táto „vyrážka mi niečo pripomína..už som to videla..mám tip na víťaza, ale chcem si byť 100% istá, kým vyberiem správne homeopatikum. Pýtam sa preto klientky, či bol z kože braný niekedy ster na zistenie akejkoľvek baktérie. Nebol. V takýchto prípadoch (a že ich je dosť) milujem klasickú laboratórnu diagnostiku. Odosielam pani na ster z pokožky a posielame do labáku. 
Po pár dňoch prichádzajú výsledky a je potvrdený nález Staphylococcus aureus!

Staphylococcus aureus, tento malý „zázrak“ je anaeróbna, grampozitívna kokovitá baktéria. Tvorí veľké, kruhovité, zlato-žlté kolónie. Často spôsobuje rôzne infekcie kože a mäkkých tkanív, hlavne keď sú porušené mukózne bariéry. Infekcie spôsobené Staphylococcus aureus sa prenášajú kontaktom s hnisom z infikovaných rán, kontaktom s kožou infikovaného človeka, používaním rovnakých predmetov ako sú uteráky, posteľná bielizeň, oblečenie, pomôcky na cvičenie... Prejavuje sa rôznymi spôsobmi, od vredov, folikulitídy, impetigo až po viac závažné invazívne infekcie mäkkých tkanív. Infekcie touto baktériou sa často prejavujú u ľudí trpiacich atopickou dermatitídou.

Záver
Máme tu pracovitú, sebavedomú ženu, ktorá vie čo chce. Pracuje samostatne, je zvyknutá spoliehať sa sama na seba. A ako bonus tu máme baktériu. Správne zvolené homeopatikum, musí pokrývať všetky aspekty prípadu – od fyzických ťažkostí cez osobnosť človeka až po aktuálny mentálny stav v ktorom sa nachádza a ako ho prežíva.
Mesiac po podaní homeopatika Staphylococcus aureus a jej konštitučného homeopatika Nux vomica, tu máme nádherné zlepšenie. Synergia týchto dvoch homeopatík je úžasná.

Prvá veta keď vošla bola „Ruky mám krásne!“ Máme zlepšenie aj na úrovni uší – počuje lepšie ako pred mesiacom a celková životná energia je na vysokej úrovni. Cíti sa výborne, je veselá a začína sa zamýšľať nad tým, ako a v čom chce ďalej pracovne pôsobiť.

Vďaka mnohým múdrym ľuďom venujúcim sa výskumu v homeopatii, máme v Materii medike k dispozícii veľa baktérií, z ktorých sú vyrobené homeopatiká a ich použitie býva často kľúčové v prípadoch, ako je napríklad aj tento.

Objednať sa ONLINE

Rezervujte si svoju konzultáciu pár klikmi. Objednávka je rýchla, a cesta k celkovému zlepšeniu zdravia môže začať práve teraz!